Antalya’dan Kalanlar

 

IMG_1412.jpg

İlk yazımı yazacağım için çok heyecanlıyım.Benim için güzel bir deneyim olucağını düşünüyorum.Umarım devam ettirebilirim.O zaman haydi BİSMİLLAH…:)

Antalya/Kemer’e babamın iş seyehati vesilesiyle 1 haftalığına gittik.İlk defa gittiğim bir şehir olduğu için beni çok etkiledi.Akdeniz ve Ege’yi çok seviyorum.Bana oralar daha samimi daha sıcak geliyor.Bu yüzden Antalya’da bol bol fotoğraf çekmeye çalıştım sizede bol görselli bir yazı sunmaya çalışıcağım.

Kemer, Akdeniz kıyısında, Antalya’ya 40 kilometre uzaklıkta olan bir ilçesidir. 80’li yılların başına kadar küçük bir köy iken son 20 sene içinde açılan tesislerle Türk turizminin en önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Batı Toros Dağları’nın eteklerinde ve 52 kilometre kıyı şeridi boyunca uzanan Kemer ilçesi, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Bugün Kemer’in bulunduğu yerde, 1910’lu yıllarda Eski Köy adı ile bilinen ve dağlardan gelen seller sonucu göl ve bataklıklardan oluşan bir yerleşim yeri vardı. Eski Köy halkı, kendilerini bu sellerden korumak için, dağların eteklerinde 23 kilometre uzunluğunda bir taş duvar ördüler. Sonraları, bu duvar nedeniyle köylerine Kemer diyeceklerdir.

Kısaca Kemer’in tarihinden bahsettiğimize göre artık işin eğlenceli kısmına geçelim.Kemer’de çok gezemedik gezdiimiz yerleri kısaca anlatacağım inşallah.

DÜDEN ŞELALESİ:

IMG_1197.jpg

 

Düden şelalesi Antalya’da bulunan büyük bir şelale.Şelalenin olduğu yere indiğiniz an yüzünüze ferah bir esinti geliyor ve çok freş bir koku.Gerçekten bu hisi başka hiçbiryerde yaşamadım.Çok tatlı bir serinlik sizi sıcaktan bunaldığınız araba yolculuğunu unutturuyor.Üstte gördüğünüz fotoğraf şelalenin başladığı yer uzun bir yol ürezinden akmaya devam ediyor.Biz gittiğimizde çok kalabalık değildi bir kaç insan vardı o yüzden uzun bir süre şelalenin yanında fotoğraf çektik

IMG_1142.jpg

 

İnsanın suya atlayası geliyor…:) Düden şelalesinin çevresi dolaylı olarak çok yeşillik yüzyıllık ağaçlar çeşitli bitkiler görselliği dahada zenginleştiriyor.Düden şelalesinin yanında bir mağara var bu mağaranın içinden de düden şelalesinin akışını seyredebilirsiniz

IMG_1321.jpgIMG_1339.jpg

Harika bir sanat galerisine benziyor…

KALEİÇİ:


İsminden de anlaşıldığı gibi çevresi kale surlarıyla örülü bir alan.Tam turistik bir yer adım başı hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu denize nasır kafelerin ve dondurmacıların bol bol iş yaptığı şirin mi şirin bir yer…:)Kale içinde fazlasıyla denizotobüsü tekne seyehatleri var IMG_1412.jpg

Turistlerin ilgisini çekmek için korsan gemisi şeklimde yapılmış bir çok gemiyi görebiliyorsunuzdur.Bizim acelemiz olduğu için bu gibi falliyetlere katılamadık.

IMG_1380.jpg

Bu camiinin etrafını saran çiçekler gibi bir çok pembe çiçekler vardı Alaçatı havası veren bu çiçekler dikkatleri üstüne çekmek konusunda gerçekten çok başaralı.İlk yazımda çok hatalar olabilir.Bende farkındayım ama inşallah gittikçe geliştiricem.Çok geç saatte yazdığım için düzenleyemedim ama bir an öncede yayınlamak istiyorum.İnşallah yarın daha çok kafa yorucam.

Antalya’dan Kalanlar’ için 5 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s